Results of the open championship of Tallinn 2010 among children and juniors(results after 5-th stage)

21.03.2010


Open championship of Tallinn 2010 among children and juniors(after 5-th stage)

GROUP "F" AND GROUP "E"

category                          
place
group "F" (2002-2003)
+ new students 2000-2001
point
place
group "Е" (2000-2001)
point
KIHON DOSA
 1
 Alihodzhin Artjom
 40
 1
 Bobrov Ilian
36
 
 2
 Bodrov Timur
 20
2
 Serhovets Maksim
32
 
 3
 Starostin Aleksandr
 10
3
Guljaev Igor
14
 
    4
 Zemenkov Ruslan   4
    4
 Gulakova Violetta  8
 
 5-7
 Zaritovsky Nikolai
   2
5
Gedzo Leon
  6
 
5-7
Nikolajev Kirill   2
       6
Shutkov Andrei  2
 
5-7
 Naumov Artjom   2   
KODACHI       
1
Alihodzhin Artjom
34
 1
Bobrov Ilian
26
 
 2
Naumov Artjom16
    2
Guljaev Igor24
 
3-4
Fjodorov Ruslan
14
3
Serhovets Maksim22
 
 3-4
Starostin Aleksandr14
 4
Gedzo Leon14
 
5
Bodrov Timur
  8
 5
Shutkov Andrei
  6
 
6
Vereskov Daniil
  6
6
Delija Kirill
  4
 
 7-8
Nikolajev Kirill
  2
 7-8
Gulakova Violetta
  2
 
 7-8
Zemenkov Ruslan  2
 7-8
Kurakin Aleksandr
  2
TATE KODACHI  
1
Alihodzhin Artjom
38
 1
Serhovets Maksim
24
 
 2
Bodrov Timur
16
 2
Shutkov Andrei
23
 
 3-4
 Naumov Artjom
14
 3
Bobrov Ilian 22
 
 3-4
 Starostin Aleksandr14
 4
 Gedzo Leon20
 
5
Nikolajev Kirill
10
5
Guljaev Igor
10
 
6
Vereskov Daniil
  4
 6
 Delija Kirill  2
 
 7
Fjodorov Ruslan  2   
CHOKEN MOROTE
 1
 Nikolajev Kirill 20
 1
Bobrov Ilian
 36
 
 2
 Fjodorov Ruslan   9
 2
Serhovets Maksim
 26
 
 3
 Zemenkov Ruslan   8
 3
Shutkov Andrei
 14
 
 4
Vereskov Daniil   3
 4
Guljaev Igor
 12
 
 5
Alihodzhin Artjom   2
5
Gedzo Leon
 10
     
  6
Kurakin Aleksandr
   2
KODACHI  IN  GROUP
1
                                                   Shutkov Andrei
10
 
    2
                                                      Bobrov Ilian
  5 

 

Final part after 5-th stage:

between owners of 1 and 2 places will be played gold and silver medals,

and between owners of 3 and 4 places the bronze medal will be played.

(Duels will be spent to two test points)

 

The absolute winner IN GROUP "F" and "e" will be defined after Final part

 


Open championship of Tallinn 2010 among children and juniors(after 4-th stage)

GROUP "D" AND GROUP "C"

 category                          place
 group "D" (1997-1999)             
point 
 place
 group "C" (1994-1996)             
 point
 KIHON DOSA
 1
 Lutsai Nikita
50
 1
 Shpongolts Al-dr
26
 
 2
 Gedzo Andzhei
16
 2
 Gedzo Oksana
20
 
 3
 Gut  Richard  6   
 
 4
Sorokin Pavel
  5
   
 
 5
Provalski Aleksey
  4
   
 KODACHI
 1
 Lutsai Nikita
38
 1
Shpongolts Al-dr
26 
 
 2
 Gedzo Andzhei22
 2
 Gedzo Oksana16
 
 3
 Provalski Aleksey10   
 
 4
 Sorokin Pavel
  8
   
 
 5
 Gut Richard  6   
 TATE KODACHI
 1
 Lutsai Nikita
42
 1
 Shpongolts Al-dr
30
 
 2
 Gedzo Andzhei22
 2
 Gedzo Oksana12
 
 3
 Provalski Aleksey  8   
 
 4
 Sorokin Pavel  6   
 
 5
 Gut Richard  2   
 CHOKEN  MOROTE
 1
 Gedzo Andzhei32
 1
Shpongolts Al-dr
 22
 
 2
Lutsai Nikita24
 2
Gedzo Oksana
 20
 
 3
 Sorokin Pavel  6   
 
 4
 Provalski Aleksey
  4
   
 
 5
 Gut Richard  2   
 CHOKEN  FREE
 1
 Gedzo Andzhei
30
 1
 Shpongolts Al-dr
30
 
 2
 Lutsai Nikita22
 2
 Gedzo Oksana16
 
 3
 Bobrov Ilian 12   
 
 4
 Provalski Aleksey
  8
   
 
 5
 Serhovets Maksim  6   
 
6-8
 Gedzo Leon
  2
   
 
 6-8
 Gulakova Violetta  2     
 
 6-8
 Delija Kirill  2   
 NI TO
 1
   Lutsai Nikita
38
 
 2
    Gedzo Andzhei
16
 
 3
    Shpongolts Al-dr
12
 
 4
    Gedzo Oksana
10
 
 5
   Sorokin Pavel
  8
 
 6
Provalski Aleksey
  6
 
 7
                                                               Gut Richard  2

 

Final part after 5-th stage:

between owners of 1 and 2 places will be played gold and silver medals,

and between owners of 3 and 4 places the bronze medal will be played.

(Duels will be spent to two test points)

 

The absolute winner IN GROUP "F" and "e" will be defined after Final part







Изменения
 
Актуально

 
17.11.2019
среди детей 2006-2012 г.р.
 
Поздравления

ПОЗДРАВЛЯЕМ!

 
 

 
 
 

 
 
 

 
Подписка на новости
Видео фрагменты


Партнеры